Naar content Naar zoeken Navigatie overslaan

Navigatie

Turbo & Trading


Terug naar overzicht

Chinees herstel voor LVMH, of Amerikaanse tegenwind?

Di 8 jul. 2025 | Bart Peters

Deze week zal de aandacht van beleggers wederom liggen bij de gebeurtenissen in Amerika. Nu Donald Trump zijn ‘Big Beautiful Bill’ goedgekeurd zag worden, kan hij het volgende project oppakken: een deal met Europa. De deadline hiervoor is 9 juli. Het handelsoverschot tussen Europa en de VS is niet eens zo heel groot, wel ligt de verdeling scheef. Dat zorgt voor Amerikaans chagrijn, hetgeen weer grote impact kan hebben op Europese bedrijven. Bijvoorbeeld als er onverhoopt daardoor toch een handelsoorlog uitbreekt. Vooralsnog lijkt Europa namelijk niet zomaar mee te gaan met Donald Trump zijn ideaalbeeld. Voor beleggers wordt het daarnaast ook weer interessanter als het gaat om bedrijfsnieuws. In aanloop naar de kwartaalcijfers laten bedrijven nog even snel een update horen en die kunnen soms best afwijken t.o.v. de verwachtingen, zoals gisteren Shell liet zien.

Het beperkte handelsoverschot dat Europa heeft met Amerika, verhult dus een beetje de onderliggende situatie. Waar Europa voornamelijk goederen exporteert naar de VS, importeren wij vooral diensten en energie. De import van Amerikaanse energie is sinds de Russische inval in Oekraïne sterk toegenomen. Dit kan echter veranderen mocht Europa ooit weer meer Russisch gas gaan importeren. De diensten die Europa importeert uit de VS zijn vooral data- en technologie gerelateerd. Denk aan Microsoft met Windows, Office en de clouddiensten van Azure. Maar uiteraard ook al die andere grote technologiebedrijven zoals Apple, Amazon en natuurlijk Alphabet en alles wat met Facebook te maken heeft. Op dit gebied bestaat er een belangrijk verschil met de V.S. en dat is de wet- en regelgeving omtrent datagebruik. Die is in Europa een stuk strenger met de Digital Services Act en onze databescherming middels Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG of GDPR). Dat heeft al geleid tot forse boetes voor Amerikaanse bedrijven, zeer tegen de zin in van Donald Trump.

Escalatie van de gespannen onderlinge situatie kan een behoorlijke impact hebben op Europese bedrijven die exporteren naar de V.S. Denk aan de Duitse- en Franse auto-industrie, de staalsector en consumentengoederen waaronder ook de luxe goederen. Bij eerdere schermutselingen bleek Europa niet met één mond te spreken. Zo wilde Duitsland de auto industrie beschermen en zagen Frankrijk en Italië vooral de wijn- en kaasexport in gevaar komen. Spanje is juist weer gevoelig voor de verkoop van olijfolie. Voor Frankrijk en de Franse hoofdindex de CAC-40 is er nog een belangrijke sector: de luxe goederenmarkt. Bedrijven als LVMH, Kering en Hermès bepalen samen voor ongeveer een derde deel de waarde van de Franse hoofdindex.

Het is dus de grote vraag of Europa nu wél één front kan vormen tegen Trump. Met de nodige afspraken zou een escalatie te vermijden moeten zijn en lijkt een beperkte importheffing realistisch. Beide gesprekspartners hebben gemeen dat ze minder afhankelijk van China willen zijn. Verder zijn ze gebaat bij een stabiele handelsrelatie en samenwerking op het gebied van defensie. Lastige onderwerpen zijn de eerder genoemde wetgeving als het gaat om data gebruik- en privacy. Op het gebied van landbouw zijn er ook grote verschillen. Hier gaat het vooral om zorgen over voedselveiligheid en milieu. Amerikaanse wetten zijn aanzienlijk soepeler t.o.v. die in Europa.

De aandeelkoersen van de Franse luxemerken LVMH en Kering hebben de afgelopen maanden al een forse daling laten zien, bij Hermès was dat nog in iets mindere mate. Bij LVMH was de klap wel groot, stond daar eind januari 2025 nog €750, nu is dat €475, een min dus van dik 35%. In tegenstelling tot de gemiddelde consensus trok de omzet van het concern niet licht aan, maar liet juist een daling zien. Notabene nog voor Donald Trump zijn ‘Liberation Day’ vierde. De belangrijkste reden was de tegenvallende omzet bij de divisie Fashion & Leather Goods.

Dat was weer terug te voeren op een lagere omzet in Azië (exclusief Japan) en deels Amerika. Beleggers namen ook al een voorschot op de mogelijke impact van de handelstarieven waar deze bedrijven gevoelig voor zijn. Het gevolg is dat de koers/winstverhouding nu nipt boven de 18 staat. Hoewel er nog genoeg risico’s bestaan, zijn deze al behoorlijk ingeprijsd door de markt. Belangrijke ‘gamechangers’ zijn nu dus de bovengenoemde onderhandelingen tussen Europa en Amerika, maar ook een eventueel herstel van het Chinese consumentenvertrouwen. De Chinese vraag naar luxe goederen was een belangrijke drijfveer voor de eerdere opmars van deze fondsen, maar ook die voor merken als Porsche en Ferrari.

Dat keuzes maken om in te spelen op veranderende markten soms ook verkeerd kan uitpakken bleek eerder al bij bijvoorbeeld Nike. In Frankrijk bleek Hermès het goed aan te pakken door te kiezen voor kwaliteit en exclusiviteit. Minder voor meer dus. LVMH en Kering trokken juist naar het grotere publiek met flagship stores , samenwerking met Alibaba of het uitbrengen van ‘goedkopere’ productlijnen binnen de collectie. Dat, i.c.m. een voorzichtiger uitgavepatroon door de Chinese consument, zorgde aanvankelijk voor de omzetdaling waar Hermès deze wist te minimaliseren. Voor een ommekeer in de negatieve koersontwikkeling is het dus van belang dat een aantal factoren verbetering laten zien. Het uitblijven van importheffingen, een herstel van het Chinese consumentenvertrouwen en bovenal dat de ingezette transitie bij de doelgroep gaat aanslaan. Nike heeft recent bewezen dat het kan. De potentie voor herstel, zeker bij LVMH, is dan ook volop aanwezig.

Niet voor niets was LVMH één van de extra tips welke na de TurboTalk Tech Live presentatie op de IEX beleggersdag nog werd verstrekt. Daarbij werd gewezen op de Turbo Long LVMH 350 met een hefboom van 3.2 en een ratio van 100. Voor de turbobelegger met een iets agressievere stijl is er ook de Turbo Long 404.1 met een hefboom van 4.9 en eveneens een ratio van 100. Dus 100 turbo’s staan gelijk aan de onderliggende waarde van één aandeel LVMH.

Om in te spelen op een mogelijk verdere koersbeweging van bovengenoemde fondsen zijn er bij BNP Paribas Markets voor de meeste titels zowel turbo’s long als turbo’s short beschikbaar. Mocht u dit overwegen en dit past in uw portefeuille en strategie, gebruik dan bij voorkeur lage hefbomen om een eventuele vroegtijdige uitstop te voorkomen. Zie ook het educatieve YouTube kanaal van BNP Paribas Markets, waar u de diverse webinars en educatieve video’s kunt terugkijken.

Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. Ongeveer 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.

Op het moment van schrijven heeft Bart Peters in privé een positie in Shell. Er kan verder sprake zijn van indirecte deelnemingen via beleggingsfondsen en/of kapitaalverzekeringen waarin voor hem belegd wordt en waar hij geen invloed op heeft op het beleggingsbeleid. Verder zijn er geen andere potentiële belangenconflicten bekend.

2025
Investor Relations, Yahoo Finance, CNBC en Marketwatch
2025

About the author

Bart Peters avatar
Bart Peters
Trading support B.V.
Bart Peters is ruim 30 jaar actief op de financiële markten. Na een start in de geldhandel werd al snel de overstap gemaakt naar de optiebeurs als Market Maker. Vervolgens werd deze kennis gebruikt en uitgebouwd als bron van informatie en educatie gericht op de actieve zelfbelegger d.m.v. geschreven content en video’s.

More from Bart Peters

Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in Turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe Turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.

Terug naar de bovenkant van de pagina